Bez kategorii

Dlaczego warto stosować mydła naturalne?

Odpowiednio dobrane produkty pielęgnacyjne do twarzy i ciała sprawiają, że skóra staje się dobrze odżywiona oraz nawilżona. Warto zatem dowiedzieć się więcej na temat stosowanych przez siebie kosmetyków. Czy rzeczywiście dobrze Ci służą? W naszym artykule znajdziesz informacje na temat właściwości mydeł naturalnych, które sprawią, że zapragniesz ich używać.

Nawilżenie skóry

Kosmetyki pozbawione parabenów, substancji typu PEG czy SLS działają na skórę w łagodniejszy sposób niż preparaty zawierające chemię. Nie powodują podrażnień oraz nie wysuszają, dzięki czemu Twoja twarz, jak i całe ciało stają się przyjemnie miękkie w dotyku. Możesz łatwiej pożegnać się z problemem szorstkiej, suchej jak papier skóry i wcale nie musisz używać do tego celu całej masy kremów i balsamów. Czasami wystarczy drobna zmiana – rezygnacja z produktów kosmetycznych, które oczyszczają skórę przy użyciu silnych substancji chemicznych.

Wygodna, ekologiczna kostka

Klienci zwracają coraz większą uwagę na skład różnych preparatów do pielęgnacji oraz ich przyjazność dla środowiska. Jeśli chcesz mieć pewność, że kupujesz mydło naturalne, upewnij się, że wszystkie podane na etykiecie substancje są bezpieczne i nie zostały sztucznie wytworzone w laboratorium. Wskazówką dla Ciebie może być długość listy składników. Aby osiągnąć pozytywne właściwości pielęgnacyjne, kosmetyk wcale nie musi zawierać kilkunastu różnych komponentów.

Decydując się na produkt w kostce, łatwiej znajdziesz kosmetyk o prostym składzie, pozbawionym konserwantów, parabenów i innych dodatków. Zaletą takiego mydła naturalnego jest także możliwość łatwego zabrania artykułu w dowolne miejsce, a także rezygnacja z plastikowych opakowań.

Mydła naturalne solne i glicerynowe

Jeśli chcesz kupić dobry środek do mycia oraz pielęgnacji twarzy i ciała, musisz zastanowić się, na jakich właściwościach Ci zależy. Mydła naturalne w kostkach to zarówno wyroby złuszczające, jak i odżywiające skórę. Do usunięcia zrogowaciałego naskórka, powinieneś użyć produktu solnego, a do zwykłego mycia i zapewnienia skórze gładkości – kosmetyku glicerynowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *