Bez kategorii

Jakie kosmetyki sprawdzą się dla skóry alergicznej?

Cera alergiczna wymaga szczególnej pielęgnacji. Ze względu na uczulenie na wiele składników, znajdujących się w kosmetykach, osoby z tym typem skóry muszą zwracać szczególną uwagę na stosowane przez siebie preparaty. Warto przy tym pamiętać, że pogorszenie stanu skóry pod wpływem alergenów może pojawić się nie tylko na twarzy. Również na dekolcie czy innych częściach ciała zdarza się pokrzywka lub uporczywe pieczenie, nawet jeśli nie miały one bezpośredniego kontaktu z uczulającym składnikiem.

Naturalne preparaty do twarzy i ciała

Wśród czynników najczęściej wywołujących reakcje alergiczne znajdują się między innymi konserwanty oraz sztuczne substancje zapachowe i barwniki. Warto więc unikać kosmetyków, w których pojawia się chemia. Stosując produkty pochodzenia naturalnego, możesz znacznie ograniczyć ryzyko wystąpienia alergii. Wystarczy, że zwrócisz większą uwagę na informacje umieszczone na etykietach i będziesz wybierać produkty o prostym składzie, pozbawionym substancji drażniących. Usuń ze swojej kosmetyczki szczególnie parabeny oraz związki chemiczne, które powodują zmiany w naskórku. Wyeliminuj również wspomniane wcześniej syntetyczne barwniki.

Naturalny krem do twarzy lub balsam zadziała na Twoją skórę zdecydowanie łagodniej niż sztuczne preparaty bogate w SLS, SLES czy PEG. Jeśli posiadasz cerę alergiczną, musisz pamiętać, iż jest ona szczególnie wrażliwa. Zapobiegawczo najlepiej unikaj wszelkich substancji, które mogą skutkować powstawaniem obrzęku lub innych niepokojących zmian. Nie kupuj kosmetyków, które nie są przeznaczone dla Twojego typu cery, nawet jeśli są one w stu procentach naturalne. Silne składniki pochodzenia naturalnego, podobnie jak nieodpowiednia dieta, również mogą skutkować wystąpieniem reakcji alergicznej.

W ofercie naszego sklepu znajdziesz preparaty przeznaczone dla różnych typów skóry, również dla tej najbardziej wymagającej. Wypróbuj krem do twarzy z rumiankiem i czarnuszką, który pomoże w odżywieniu i nawilżeniu. Jeśli nie wiesz, jak wybrać bezpieczny produkt dla siebie, możesz również zapytać o to naszych ekspertów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *